Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

İşe Alım Süreci

Pfizer'in işe alım değerlendirme süreçlerinde mülakatlar önemli bir yer tutmaktadır. Mülakatlarla harika başarılarınızı duymayı, sizi daha yakından tanımayı ve aynı zamanda bizleri daha yakından tanımanız için fırsat olmasını amaçlıyoruz.  

Mülakat sürecimiz genellikle standart aşamalardan oluşmakla birlikte rol itiyaçlarına göre aşamalar değişkenlik gösterebilir. Rol için yetenekleriniz değerlendirmek üzere işe alım ekibi ile ilk mülakatınız planlanır. Daha sonraki adımlarda işe alım yöneticisinin ve farklı çalışma arkadaşlarımızın dahil olduğu mülakat planlanır. Belirli bir rol için işe alım sürecimize dahil olan tüm adayların benzer şekilde mülakatları planlanır (ör. tüm panel mülakatları veya yönetici görüşmeleri). Mülakatlar çoğunlukla 45 dakika planlanır, ancak süreçteki rol veya aşamaya bağlı olarak, biraz daha kısa veya daha uzun olabilir.

Her bir mülakat bizim için neye heyecan duyduğunuzu anlamamız, becerilerinizi, yeteneklerinizi ve deneyiminizi değerlendirirken başarılarınız hakkında daha fazla bilgi edinmemiz için bir fırsattır. Pfizer'de çalışacağınız görevinizde hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler için başarılı olmanızı sağlamak istiyoruz.

Mülakat esnasında davranış ve yetkinliklerinizle ilgili Uzmanlık, Cesaret, Doğruluk ve Adalet ve Mutluluk değerlerimizle uyumlu durum sorularına bireysel yanıt vermenizi bekliyoruz. Role bağlı olarak, rol için gerekli beceri setini değerlendiren ek teknik sorular sorulabileceğini unutmayın.

Aşağıda, Pfizer değerleri ile ilişkili örnek mülakat sorularını bulabilirsiniz.

CESARET

BÜYÜK DÜŞÜN

 • Fikre nasıl katkıda bulundunuz? Desteklemek için hangi eylemlerde bulundunuz? Fikri öne süren kişiyi ödüllendirdiniz mi veya takdir ettiniz mi?

  Bu bizim için neden önemli?

  Pfizer'de, belirsizlik karşısında bile onlara ulaşmak için yaratıcı düşünmeyi ve gerçeğe dayalı risk almayı kullanarak iddialı hedeflerde bulunmaya, motive etmeye ve diğerlerine öncülük ederiz.

ÖNEMLİ OLANA ODAKLAN

 • Sadece acil olmaktan çok neyin önemli olduğunu belirlemek için diğerlerini yönlendirme ve yetkilendirme için hangi adımları attınız? Öncelik belirlerken hangi faktörleri dikkate aldınız? Çelişen öncelikleri nasıl ele aldınız?

  Bu bizim için neden önemli?

  Pfizer'de, bir amaç hissiyle önceliklere ulaşmak için ekip arkadaşlarımızı görevlerin aciliyete göre önemini kritik olarak değerlendirmelerine olanak veren bir ortam oluştururuz.

SESİNİ DUYUR

 • Diğerlerini anlaşmazlıklarını dile getirmeleri için teşvik etmek üzere hangi eylemlerde bulundunuz? Farklı bakış açılarının saygıyla ele alınmasını nasıl sağladınız?

  Bu bizim için neden önemli?

  Pfizer'de, zor bir durumda görüşlerimizi ifade etmek ve yapıcı ve samimi geribildirimin olumlu biçimde alındığı güvenli bir ortam geliştirmek için öncülük ederiz ve diğerlerinin görüşlerini açık olarak ifade etmeleri teşvik edilir.

UZMANLIK

GÖREV DAĞILIMINDA HEMFİKİR OL

 • Ekibinize nasıl iletişim kurdunuz ve netlik kazandırdınız? Gelecekte başka ne yapardınız?

  Bu bizim için neden önemli?

  Pfizer'de, ekipleri bireysel ve ekip sorumluluklarını belirlemeleri, ekip kararlarını desteklemeleri ve birbirlerine taahhütlerin yerine getirilmesinden sorumlu tutmaları için yetki veririz.

EŞİTLİK

DAHİL ET

 • Durum neydi? Hangi bakış açılarını aradınız ve nasıl? Yaklaşımınıza karşı herhangi bir zorluk ile karşılaştınız mı? Öyleyse, ne yaptınız?

  Bu bizim için neden önemli?

  Pfizer'de, farklı fikir ve geçmişlere sahip olanlardan aktif olarak girdi talep eder, yararlanırız ve başkalarının en iyi çalışmayı yapma potansiyelini ortaya çıkarırız.

DOĞRULUK VE DÜRÜSTLÜKLE HAREKET EDİN

 • Duruma nasıl tepki verdiniz? Hangi eylemlerde bulundunuz?

  Bu bizim için neden önemli?

  Pfizer'de, en yüksek dürüstlük standartlarını yükseltiyor, uygulamaya koyuyor ve diğerlerini aynı şeyi yapmaktan sorumlu tutuyoruz.

MUTLULUK

KEYİF AL

 • Durum neydi? Hangi eylemlerde bulundunuz? Herhangi bir direnişle karşılaştınız mı? Öyleyse, bunu nasıl ele aldınız?

  Bu bizim için neden önemli?

  Pfizer'de, iş yerinde birliği, eğlenceyi ve pozitifliği teşvik ederiz ve başkalarını direnç veya zorlu durum karşısında bile iyimserliği ve takım çalışmasını teşvik ederiz.

TAKDİR ET

 • Durum neydi? Hem küçük hem de büyük başarıları takdir etmek için hangi adımları attınız? Sonuç neydi?

  Bu bizim için neden önemli?

  Pfizer'de, ekip üyelerini çabaları ve başarımları için sürekli olarak kutlar, yaptıkları işin başkaları tarafından takdir edilmesini ve ekip üzerinde olumlu bir etkiye neden olmasını sağlarız.

İşe alım sürecinin iki yönlü bir karar süreci olduğunu düşünüyoruz, bu nedenle görüşme esnasında daha fazla bilgi edinmeniz için merak ettiğiniz soruları yanıtlamayı istiyoruz.  Rol, ekip yapımız, Pfizer'in kültürü, değerleri ve gelişim odaklı zihniyeti veya Pfizer'de çalışmak konusunda aklınıza gelen her türlü soruyu sormaktan lütfen çekinmeyin. Pfizer'in neden çalışmak için harika bir kültüre sahip olduğunu paylaşmaktan  mutluluk duyuyoruz!